Prejsť na obsah
 • O mne

  Od roku 2002 pôsobím v oblasti vzdelávania s dôrazom na osobnostný rozvoj a leadership. Viedol som vzdelávaciu organizáciu a lektoroval v Európe a USA. Od 2018 praktizujem mindfulness a absolvoval som viaceré programy, retreaty a 1,5 ročný výcvik lektora MBSR v inštitúte “Present Mind Mindfulness, Holandsko” pod vedením Lot Heijke. Som certifikovaný lektor MBSR.

Čo mi to prinieslo

Priznám sa, že kurz MBSR bol pre mňa ako pre účastníka veľmi náročný. Avšak zaujal ma natoľko, že som v dennej praxi ostal roky po jeho absolvovaní. Zlepšenie najprv nebolo tak veľmi vidno, resp. som si ho až tak výrazne neuvedomoval, ale je to dlhá cesta a nie instantné riešenie. Aj keď sa zlepšenie dialo, išlo to po malých krokoch.

Krôčik po krôčiku

Počas tejto cesty prichádzali rôzne prekážky typické pre meditovanie: nuda, pochybnosti… Na druhej strane po rokoch si môžem povedať, že fyzické problémy ako bolesť chrbta z veľkej časti odišli, nocí kedy som dobre spal bolo viac, vzťahy s okolím sa mi pomaly zlepšovali, …

A potom prišiel Covid…

V mojom prípade mi Covid zobral z pracovného života mnoho, ale dal mi priestor zostať bez práce a zamyslieť sa nad ďalším mojím smerovaním. Vtedy som sa rozhodol, že absolvujem výcvik aby som sa stal učiteľom mindfulness.

Prečo to robím

Verím, že každý z nás vie pracovať na svojom duševnom zdraví. Ja tento kurz definujem ako také dvere do sveta meditácie, ako pozvánku ochutnať a priblížiť si, čo to meditácia vlastne je, a aký efekt to na vás môže mať. Kurz je zážitkový, sekulárny a dosť silný na to, aby ste dostali základné odpovede na túto tému, a sami si boli schopní vyskladať vlastnú prax.

Moje presvedčenie

Tento kurz samozrejme nie je pre všetkých a s určitosťou môžem povedať, že nevyrieši všetky vaše problémy. Zároveň verím, že každý z nás sa môže mať o kúsok lepšie ak sa venuje sebe a svojmu vnútornému prežívaniu. A tak ako otvoril tieto dvere niekto pre mňa, chcem tieto dvere otvárať ľuďom aj ja.

Viac o kurze
 • Kristýna, psychiatrička

  Kurz MBSR je len začiatok, môžete sa veľa naučiť, môžete sa vydať na novú cestu, môžete objaviť rôzne spôsoby zvládania a nakoniec vám mindfulness môže zmeniť život. Vlado je skvelým sprievodcom a učiteľom na ceste takejto zmeny. Vo svojom prístupe spája starostlivosť, ale aj živosť a hravosť, čo robí jeho prístup jedinečným.

 • Miro, architekt

  Kurz bol pre mňa veľmi prínosná skúsenosť. Široká škála techník uľahčila nájdenie vlastného prístupu v kurze. Kurz je založený na vlastnej skúsenosti a práci. Výsledok závisí od času a domácej práce mimo kurzu. Avšak posun v prežívaní každého dňa je zásadný a odmeňujúci. Návrat do citlivejšieho vnímania a pozornosti z tínedžerských rokov je príjemný bonus.

 • Michal, stavebný inžinier

  Odporúčaný MBSR kurz v ťažkých časoch plných stresu a únavy mi po 8 týždňoch a stretnutiach pomohol spomaliť, prehodnotiť vnútro a uvedomiť si rôzne skutočnosti, na ktoré som predtým nemal čas alebo ich vôbec ani nevnímal, hoci mali významný vplyv na moje prežívanie. Vladov empatický prístup mi ukázal, ako zlepšiť duševnú pohodu. Kurz považujem za jedno z najlepších rozhodnutí pre moje zdravie.

 • Mirka, administratívny pracovník

  Ďakujem veľmi pekne za možnosť absolvovať kurz MBSR s Vladom ako lektorom, ktorý sa s nami podelil so svojimi dlhoročnými skúsenosťami a radami. Celý kurz bol veľmi praktický a mali sme možnosť vyskúšať si rôzne techniky meditácie. Každý týždeň som sa na kurz tešila a velmi rýchlo to ubehlo. Zručnosti z kurzu mi pomáhajú byť v prítomnom okamihu, nie ako autopilot, a lepšie zvládať stres a obavy z rôznych situácií.

 • Michal, fotograf

  Mindfulness kurz bol pre mňa obohacujúci, napriek počiatočnej skepse. Čo mi dáva pravidelná meditácia som si naplno uvedomil, keď som po dlhej dobe 2 mesiace denne meditoval, hlavne vďaka domácim úlohám vrámci kurzu. Veľa vecí zarezonovalo, niečo som integroval do života. Večer si celá rodina dávame krátku 10 minútovú vedenú MBSR meditáciu. A Vlado ako lektor? Za mňa top.

Cena a termíny

 • Cena kurzu 260 EUR*
  Miesto konania Stará jedáleň - komunitné centrum, Pekná cesta 4A, 831 52 Bratislava
  Začiatok kurzu 9. október 2024 (streda) 17:30 - 20:00
  Pokračovanie kurzu Každú nasledujúcu stredu 17:30 - 20:00
  Celodenný workshop 16. november 2024 (sobota) 9:30 - 16:00
  Posledný deň kurzu 27. november 2024 (streda) 17:30 - 20:00
  *Je cena jedinou prekážkou prečo sa kurzu nateraz nemôžete zúčastniť? Prosím prihláste sa na kurz a osobne si prejdeme možnosti Vašej účasti.

Prihláška

Vaša prihláška je len prvý krok, nezaväzuje vás k ničomu. Po jej odoslaní vám pošleme informácie o kurze a navrhneme ďalší postup. Na kurz budete oficiálne prihlásený až po jeho zaplatení.

Vladimir Schmidt

Buďte v obraze

Zaujímajú vás novinky zo sveta mindfulness, prípadne chcete byť informovaný o plánovaných aktivitách? Prihláste sa k odberu noviniek.